OnLine

nikdo

Závody

13. ročník Wakizaši cup 2014 v Nymburku

Třináctý ročník Wakizaši cup, který se konal 10. 5. 2014 v Nymburku, se zúčastnilo celkem 310 závodníků z různých klubů z celé republiky, např. SK karate Dragon DDM Neratovice, SK KESL RYU Shotokan, Ippon karate klub Rakovník, Karate DDM Český Těšín, Karate klub Klatovy, Karate Lions Pardubice, Karate Sokol Velké Meziříčí, SK Keiko Ryu Kladno aj. Za náš klub se zúčastnil jeden bojovník a to Daniel Oplt, který závodil v kategorii kata junioři 16-17 let a muži +16 let.

Daniel začínal kategorií junioři, kde hned v počátku nastupoval proti „těžkému“ soupeři Jakubovi Slanařovi z SK Kesl Ryu, který ho porazil třemi praporky. To se nakonec ukázalo jako stěžejní, protože v následné „repasáži“ vyhrál, což mu umožnilo další zápas a to o bronzovou medaili, kterou si z této kategorie po právu odnesl, ale co potěší je to, že v obou zápasech vyhrál s třemi praporky. V kategorii muži se také Daniel probojoval do zápasu o třetí místo, o které bojoval s katou Bassai Sho, ale bohužel to nestačilo na katu Bassai Dai v podání Libora Podroužka z SK Kesl Ryu, který si dával větší pozor na kluzké tatami a protože Daniel jej podcenil a lehce mu uklouzla noha, skončil čtvrtý o jeden praporek. Na závěr lze konstatovat, že dosažení třetího místa Daniela Oplta v kategorii junioři, ačkoliv to tak zpočátku nevypadalo, bylo úspěchem a velkou radostí nejen jeho.